Overslaan en ga direct naar de inhoud

Nieuwe AI-technologie vliegen met drone.

Afgelopen seizoen hebben wij gebruik gemaakt van een drone voor het detecteren van nesten en jonge weidevogels. Tot nu toe moesten dronepiloten het beeld nauwlettend volgen, de drone dicht bij het nest brengen en inzoomen om vast te stellen om welke vogelsoort het ging.

Binnenkort wordt dit veel eenvoudiger dankzij AI-ondersteuning. De nieuwe software herkent automatisch levende wezens op de grond. Er is afgelopen jaar zelfs een real-time AI-vogelnestdetectie ingebouwd, waardoor nesten automatisch kunnen worden gedetecteerd én geteld.

In de video via onderstaande link zie je een voorbeeld: een groep geelgorsen en een fazant worden op grote afstand automatisch herkend.
▶️ Voorbeeldvideo: https://youtu.be/oBvu7KZfRMU?si=St0KX7jWUksA2_aZ

Na de komende software-update kunnen wij in onze wacht ook gaan vliegen met deze nieuwe functionaliteit.

Bijzondere foto delen

Heeft u een bijzondere waarneming gedaan, mooie vogelfoto’s gemaakt en wilt u deze op onze site plaatsen? Mail dan naar vogelbeschermingswachtsneek@ziggo.nl

Sluit je aan bij Vogelwacht Sneek

Ben jij een natuurliefhebber en wil je graag helpen met de bescherming van vogels?
Word dan lid van de leukste vogelclub van het noorden.

Cookieverklaring

Onze website maakt gebruik van cookies. Meer hierover kun je lezen in onze privacyverklaring.